A Kulturális és Innovációs Minisztérium köszöntötte a 70 éves Szent István Filharmonikusokat
Nemzetépítő munkát végez, és az egyetemes magyar kultúrát erősíti, aki a művészetet, a zenét megismerteti a gyerekekkel, és a tehetséges fiatalokat mentorálja – mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára a 70 éves Szent István Filharmonikusok jubileumi koncertjén szombaton Budapesten, a Zeneakadémián.
(MTI)
További híreink
Egy szuggesztív hegedűművész, akinek a pályája kontinenseken ívelt át – Brenton Langbein élete
A 2025/26-os évad utolsó Istvánosok-blogbejegyzése Brenton Langbein munkássága előtt tiszteleg, és felidézi a művész több évtizedes kapcsolatát az István Zenekarral.
Olvass tovább
„Az a legfontosabb, hogy szép hangon játsszunk” – Interjú Makkos Noémi trombitaművésszel
Beszélgetés Makkos Noémi trombitaművésszel az Istvános évekről, külföldi tapasztalatairól és a női rézfúvósok helyzetéről.
https://papageno.hu/Istvanosok
Olvass tovább