Kossuth-díjjal tüntették ki Záborszky Kálmánt
Kossuth-díjjal tüntették ki Záborszky Kálmán Liszt Ferenc-díjas karmestert, gordonkaművészt, kiváló és érdemes művészt, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagját gordonkaművészként és karmesterként is kiemelkedő művészete, a művészettel nevelés mellett a kultúraközvetítés iránt is elkötelezett munkája, a Szent István Filharmonikusok vezető karmestereként végzett sikeres és nagy hatású tevékenysége elismeréseként.
Széchehyi-díjat kapott Solymosi-Tari Emőke Szabolcsi Bence-díjas zenetörténész, egyetemi docens, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja Magyarország számára kivételesen értékes tudományos pályafutása, a zenetudományi kutatások és a zenepedagógia területén egyaránt jelentős eredményei, az általa szerkesztett és vezetett innovatív, a zene és a társművészetek magas színvonalú terjesztését szolgáló művészeti sorozatok tekintetében is kiemelkedő tevékenysége elismeréseként.
További híreink
Egy szuggesztív hegedűművész, akinek a pályája kontinenseken ívelt át – Brenton Langbein élete
A 2025/26-os évad utolsó Istvánosok-blogbejegyzése Brenton Langbein munkássága előtt tiszteleg, és felidézi a művész több évtizedes kapcsolatát az István Zenekarral.
Olvass tovább
„Az a legfontosabb, hogy szép hangon játsszunk” – Interjú Makkos Noémi trombitaművésszel
Beszélgetés Makkos Noémi trombitaművésszel az Istvános évekről, külföldi tapasztalatairól és a női rézfúvósok helyzetéről.
https://papageno.hu/Istvanosok
Olvass tovább