Filharmonikusok logó
Hírek

A Szent István Filharmonikusok is fellép a XXXIII. Kék Madár Fesztiválon

A Szent István Filharmonikusok is fellép a XXXIII. Kék Madár Fesztiválon

Kék Madár Fesztivál 2025-ös eseményén ismét fészket rak a Kék Madár Kalocsán, ahol koncertek, előadások, gyerekműsorok és kézműves bemutatók várják a látogatókat. A jótékonysági fesztivál célja a beteg gyermekek kezelésének és nevelésének támogatása. A programokon nem belépőjegyeket, hanem gyermekrajzok díszítette kitűzőket értékesítenek az alapítvány aktivistái.

A Szent István Filharmonikusok hangversenye június 15-én vasárnap, 19:00 órakor a Szent István király templomban kerül megrendezésre.

 

Műsor:

Mozart: Requiem- Egil Hovland: Agnus Dei Op. 167

 

Közreműködik:

Geszthy Veronika (szoprán)

Szolnoki Apollónia (alt)

Papp Balázs (tenor)

Bán Balázs (basszus)

Lakatos György fagottművész

Szent István Király Oratóriumkórus (karigazgató: Záborszky Kálmán)

Vezényel: Záborszky Kálmán karmester, művészeti vezető

 

Esemény időpontja: 2025. június 13-15.

Részvételi díj: Ingyenes

További híreink

Egy szuggesztív hegedűművész, akinek a pályája kontinenseken ívelt át – Brenton Langbein élete
Egy szuggesztív hegedűművész, akinek a pályája kontinenseken ívelt át – Brenton Langbein élete

A 2025/26-os évad utolsó Istvánosok-blogbejegyzése Brenton Langbein munkássága előtt tiszteleg, és felidézi a művész több évtizedes kapcsolatát az István Zenekarral.

Olvass tovább
„Az a legfontosabb, hogy szép hangon játsszunk” – Interjú Makkos Noémi trombitaművésszel
„Az a legfontosabb, hogy szép hangon játsszunk” – Interjú Makkos Noémi trombitaművésszel

Beszélgetés Makkos Noémi trombitaművésszel az Istvános évekről, külföldi tapasztalatairól és a női rézfúvósok helyzetéről.

https://papageno.hu/Istvanosok

Olvass tovább